تبلیغات
افزودنی های بتن - در چه مواردی از گروت سیمانی استفاده می شود؟

درباره ما

سلام
تو این وبلاگ سعی میشه اطلاعات فنی مخاطب رو دریاره تمام افزودنی های بتن که کمک می کنن از بتن تو شرایط مختلف استفاده بشه افزایش بدیم.

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

در چه مواردی از گروت سیمانی استفاده می شود؟

گروت و انواع آن

در این مقاله قصد داریم درباره گروت سیمانی که یکی از پرکاربردترین گروت موجود در این صنعت است، آشنا شویم. به نظر شما در چه مواردی از گروت سیمانی استفاده می شود؟ ما در این مقاله به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

گروت سیمانی دربرگیرنده سنگدانه های سیلیسی با ضریب اصطكاكی بالا و بزرگترین سنگدانه را دارد از باب اتصال بیس پلیت و فونداسیونها همراه با بارگذاری دینامیكی كه ضریب اصطكاك بین صفحه ستون و فونداسیون است گروت سیمانی فابیر با توجه به کاربرد می تواند بعنوان یک گروت سیمانی مفتوح شونده با افزایش حجم کنترل شده مورد استفاده قرار گیرد، این گروت سیمانی یك گروت مخلوط شده و آماده به مصرف است كه به هیچ افزودنی جز آب به خاطر آماده شدن جهت استفاده احتیاجی به مواد دیگر ندارد.

Image result for Grout

گروت سیمانی به خاطر مواردی نیاز است كه گروت با افزایش حجم کنترل شده و فاصلۀ دو المان مولفه (درجمله) ای نسبتاً نزدیك به هم نفحه را پر نموده و خللی باقی نذارد.در این وضع جنبه بیشترین مصرف را دارد. گروت سیمانی در فونداسیون های فن شناسی نیز کاربرد دارد. گروت سیمانی همچنین بابت ثابت نگه داشتن انكربولت های نسبتاً بزرگ فن شناسی مصرف زیادی دارد. گروت سیمانی یك ماده با كارایی بالا و صحولت کار با گروت سیمانی می بو بنابراین گروت سیمانی را می توانمندی به یك هم شونده با رنج وسیع مصرفی در عناصر ساختار واحد نحوی های سنگین گسترش داد گروت سیمانی باز.

قید اسم نیز شونده با مقاومت اولیه و آخرین بالا که این مقاومت گروت سیمانی به به دمای آب و هوایی محیط و زمان مصرفیرابته مستقیم دارد. گروت سیمانی به شکل پودر خشک بسته بندی شده، آماده مصرف می شمه و در هنگام ترکیب با آب، دارای خصوصیت و ویژه گستردگی سرور حجمی در دو مرحله است. فرح اولیه گروت سیمانی حاصل تصعید گازها بوده و هنگامی بوقوع می پیوندد که پودر آن با آب ترکیب می شودو به مدت 15 تا 30 دقیقه بطول می انجامد. 


حداكثر ضخامت گروت ریزی در یک مرحله نباید متجاوز از ۱۰ سانتی متر بو ولی فقره سبب ضخامت‌های بیشتر و حداكثر تا ۱۵ سانتیمتر گروت ریزی در یک مرحله، بایستی از سنگدانه‌هایی با سایز ۳ الی ۱۵ میلیمتر در مخلوط با گروت مصرف شود كه در این صورت با توجه به نوع مولفه نسبت شن به گروت از حداكثر ۱ به ۱ تجاوز ننماید تا اثرات زیانباز حاصل از حرارت هیدراسیون خنثی شود. و درخصوص ضخامت‌های بیشتر باید با توجه به نظر طراح و مندرجات نقشه‌های مربوطه عمل شود.

Image result for Grout

 گروت های سیمانی یک محصول آماده استعمال تک جزئی بر آس ترکیبات سیمانی می باشد. این محصول بابت مصرف صرفا نیازمند اضافه شدن مقادیری آب می باشد. مواد تشکل دهنده گروت های دستاس سنگ آسیا سیمانی شامل سنگ برز با ثمر بندی مشخص ، سیمان و افزودنی های هیئت نهج وجد نیاز می باشد.

گروت های پایه سیمانی بسته به هسته و بر بندی سنگدانه های به دو نوع G1 و G2 تقسیم بندی می شوند. این تخم بندی و تقسیم بندی در ضخامت مجاز اجرا بدون ترک خوردگی مجاز می باشد. گروت های آس سیمانی قابلیت های اجرا با استعمال از پمپ تزریق و یا به جلد غشا چهره دستی را دارا می باشند.

از مزایای گروت های پایه سیمانی می تهیه استعداد به مقاومت فشاری بالا ، فاقد جمع شدگی ، هزینه پایین نسبت به سایر گروت ها فاقد ترک خوردگی و جریان بالا اشاره کرد. از موارد کاربرد گروت های آسه سیمانی می توان به ترمیم سطوح کرمو ، پر کردن محل بولت ها در قالب بندی ، پر کردن زیر بیس پلیت ها یا صفیحه پلیت ها و نصب تجهیزات صنعتی می باشد.


شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

  • مدیر سایت:علی حسینی

  • تاریخ امروز:

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: