تبلیغات
افزودنی های بتن - عملکردهای گروت چیست و چگونه انجام می شود؟

درباره ما

سلام
تو این وبلاگ سعی میشه اطلاعات فنی مخاطب رو دریاره تمام افزودنی های بتن که کمک می کنن از بتن تو شرایط مختلف استفاده بشه افزایش بدیم.

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

عملکردهای گروت چیست و چگونه انجام می شود؟

گروت و انواع آن

شما را با مقالات گروت آشنا کرده ایم و درباره هویت انها با شما صحبت کرده ایم. اما به نظر شما عملکردهای گروت چیست و چگونه انجام می شود؟ ما شما را در ان مقاله با آنها آشنا خواهیم نمود.

http://groutgrouch.com/assets/img/sealing.jpg

گروت باید صولت یافته و سیال باشد و در حالت معمولی جاری شود. گروت نباید وابسته اسیر جداشدگی آب و سنگدانه از هم شود و ته نشین نشود. گروت نباید پابند جمع شدگی قابل ملاحظه ای شود. گروت باید توان نگهداری آب ملات بتنی و سیمان را داشته باشد. گروتباید در حداقل آن به ایستادگی مطلوبی دست یابد. مجموعه موارد ذکر شده نیازمند همگونی مخلوط، مواد چسباننده و مصالح سنگی و مواد افزودنی باشد.

اگر مخلوط گروت در کارگاه ساختمانی مخلوق شود و از مصالح سنگی موجود كاربرد شود، میوه بندی مناسب در گروت بدست نخواهد آمد و ضمانت لازم نیز امکان پذیر نخواهد بود. برای بدست آوردن گروت درصد بهینه خرج چسباننده و افزودنی و مصالح سنگی در چنین شرایطی از نظر تکنیکی تقریباً غیر ممکن خواهد بود و از نظر اقتصادی نیز کاملاً غیر اقتصادی است. به همین دلیل است که از گروت مخلوط آماده ایده آلی برای گروت خردسالی كوچكی و گروت کاری استفاده می شود. این نوع گروت های مخلوط آماده تحت شرایط کنترل شده و فرموله شده و از پیش مخلوط شده در کارخانه بسته بندی می شوند. از آنجایی که خصوصیت عملکرد این خراج باروت بطور دقیق مشخص و معلوم است، چنانچه طبق راهنمای سازنده بکار برده شوند و همچنین بطور مناسب مخلوط، تحکیم و عمل آوری شود، عواقب مثبت و رضایت بخشی را خواهید داشت.


برای مثال در هنگام نصب انواع ماشین آلات نیروهای وارده از آن ها توسط گروت یا آژند به فنداسیون بتنی منتقل می شود. ملات ها و گروت ها باعث اصرار های مطلوب و مطمئن و همچنین اتصال پایدار بین مخلوطشن وماسه و آهك یا گروت و سازها قرار گیرد و بر روی آن گروت یا مخلوطشن وماسه و آهك قرارگیرد از یک طرف و سطح زیرکار از طرف دیگر می شود. به طور کلی دو روش مخلوطشن وماسه و آهك خردسالی كوچكی یا گروت ریزنقشی حقارت كمی در داخل حفرات در محل اتصال آنکرو وجود دارد.

https://www.lowes.com/brands/TEC/Images/gallery_power_grout.jpg

گروت كودكی با گروت یا شفته خشک در روش اول در این روش گروت را با استفاده از نیروی تراکمی جایگذاری می شود.  در زمان  مصرف از گروت یا مخلوطشن وماسه و آهك سیال به علت روانی بودن این زن در هنگام گروت طفولیت خود به خود جایگذاری می شود.  مصرف گروت یا آژند های نوع خشک کاملاً رضایت بخشی است و در عمل در کارهای ساختمانی كاربرد می شود ولی این روش جایگذاری همیشه مناسبی نیست، به همین خاطر است که در عمل تمایل با مصرف از روش گروت سیال افزایش روز افزونی دارد.

ملات‌‌ گروت‌های طراحی‌ شده برای گروت کاری باید پاسخگوی کاربردها عملکردها و نیازهای مشخصی همچون موارد زیر باشند.

 • قوام‌ یافته و سیال باشند و در حالت معمولی جاری شوند  
 • وابسته اسیر جمع شدگی قابل‌ملاحظه نشوند.
 • توانمندی نگهداری آب مخلوطشن وماسه و آهك بتنی و سیمان را داشته باشند.
 • در حداقل حین به تاكید مطلوب دست یابند.

مجموعه ویژگی‌های بالا نیازمند همگونی مخلوط امرار چسباننده و مصالح سنگی و خرج افزودنی است. ملات‌های آماده تحت شرایط کنترل‌ شده و فرموله شده و از پیش مخلوط شده در کارخانه بسته‌بندی می‌شوند.

از آنجایی‌ که خصوصیت عملکرد این امرار به‌ طور دقیق مشخص و معلوم است اگر طبق راهنمای سازنده به کار رود و علاوه براین به‌ طور مناسب تحکیم و عمل‌آوری شوند نتایج رضایت بخشی را به درنتیجه خواهد داشت.


شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

 • مدیر سایت:علی حسینی

 • تاریخ امروز:

آمار بازدید

 • بازدید کل:

 • بازدید امروز:

 • بازدید دیروز:

 • بازدید ماه قبل:

 • بازدید این ماه:

 • تعداد مطالب:

 • نویسندگان: