تبلیغات
افزودنی های بتن - نکاتی درباره گروت ریزی

درباره ما

سلام
تو این وبلاگ سعی میشه اطلاعات فنی مخاطب رو دریاره تمام افزودنی های بتن که کمک می کنن از بتن تو شرایط مختلف استفاده بشه افزایش بدیم.

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

نکاتی درباره گروت ریزی

گروت و انواع آن

گروت ریزی نیز مانند هر علم دیگری در صنایع مختلف روش های بخصوص خود را دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکاتی درباره گروت ریزی آشنا کنیم؛ با وبلاگ افزودنی های بتن همراه باشید.

Image result for Grout

گروت ها به گونه ای طراحی شده اند که توان جذب نیروهای وارد و انتقال آنها را به بخش زیرکار داشته آرزو بادا برای مثال در هنگام نصب انواع ماشین آلات نیروهای وارده از آن ها توسط گروت یا شفته به فنداسیون بتنی منتقل می شود. ملاط ها و گروت ها باعث مقاومت های مطلوب و ایمن و همچنین اتصال پایدار بین ملاط یا گروت و سازها قرار گیرد و بر روی آن گروت یا آژند قرارگیرد از یک پدر و سطح زیرکار از مردك یارو دیگر میشود. بطور کلی دو راه آژند ریزی یا گروت ریزی در داخل حفرات در محل اتصال آنکرو وجود دارد.

گروت ریزی با گروت یا آژند خشک

گروت ریزی با گروت یا شفته خشک در راه اول در این راه گروت را با استفاده از نیروی تراکمی جایگذاری می شود.  در زمان  استفاده از گروت یا مخلوطشن وماسه و آهك سیال به علت روانی بودن این ماده در هنگام گروت ریزی خود به خود جایگذاری می شود.  مصرف گروت یا آژند های گونه خشک کاملاً رضایت بخشی است و در عمل در کارهای ساختمانی استفاده می شود ولی این مفاد اسلوب جایگذاری همیشه مناسبی نیست، به همین خاطر است که در عمل تمایل با استفاده از مفاد اسلوب گروت سیال افزایش شید افزونی دارد.

روش گروت سیال در محل هایی که حفرات تقریباً بسته و مسدود و بلد قابل دسترسی بوده استفاده می شود ولی بیرون از آن، گروت کاری براحتی امکان پذیراست.


گروت تشکیل شده از آب ، سمنت و ساروج ، ماسه و افزودنی های مرسوم و دمده دیگر می باشد. از گروت ها جهت پر کردن فضاهای خالی و ترک های بزرگ ، لایه لایه شدن و یا خرد ازمد افتادن استفاده می شود.از این لحاظ کاربرد گروت مشابه ملاط می باشد.گروت کاربردی در زیر صفحه ستون ها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حایل ها دارند.

Image result for Grout

مهم ترین مزایای گروت ها این است که مکانی که در آن گروت ریخته می شود را کامل پر می کند. چون گروت منبست شونده خاصیت وارد و بیگانه بیگانه انقباضی دارد از گروت آماده جهت مصارف مختلفی مثل، زیر صفحه ستون ها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حایل ها و ...استفاده می شود. گروت ها به گونه ای طراحی شده اند که توان جذب نیروهای وارد و انتقال آنها را به بخش زیرکار داشته باشد.

گروت از آب، سیمان، ماسه و افزودنی‌های مرسوم و دمده دیگر تشکیل‌ شده است. در واقع می‌توان آن را چیزی شبیه به همان آژند دانست که جهت پر کردن فضاهای خالی و ترک‌های بزرگ ناشی از لایه‌ لایه شدن و یا خرد شدن بتن استفاده می‌شود. مهمترین مزایا این است که مکانی که در آن گروت ریخته می‌شود را کاملاً پر می‌کند. گروت‌ها به‌ گونه‌ای طراحی و فرموله می‌شوند که ضمن ایجاد اتصال پایدار بین اجزای سازه‌ای (معمولاً فوقانی و تحتانی)، توان جذب نیروهای وارده و انتقال آن‌ها به بخش زیر کار داشته باشند. مخلوط‌های آماده جهت مصارف مختلفی مانند زیر صفحه‌ستون‌ها، نصب ریل ماشین‌آلات و… کاربرد دارند.


شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

  • مدیر سایت:علی حسینی

  • تاریخ امروز:

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: