تبلیغات
افزودنی های بتن - عملکرد عایق فنری

درباره ما

سلام
تو این وبلاگ سعی میشه اطلاعات فنی مخاطب رو دریاره تمام افزودنی های بتن که کمک می کنن از بتن تو شرایط مختلف استفاده بشه افزایش بدیم.

بایگانی

نویسندگان

پیوندها

عملکرد عایق فنری

محصولات افزودنی بتن

در بعضی از مواقع قطر عایق های حرارتی باید مورد توجه قرار گیرد که این مسئله می تواند تاثیر بسازایی در گرمایش خانه یا محل کار شما دارد. پس در این مطلب همراه ما باشید تا نکات خوبی را در اختیار شما بزاریم .واضح است که هرچه ضخامت دیوارها بیشتر باشد، خواص عایق کاری صوتی آن‌ها نیز بهبود می‌یابد. اما قطور کردن دیوارها محدودیت دارد، چراکه دیوار ضخیم تر، هزینه بیشتر و نیاز به فونداسیون قوی تری دارد و فضای داخلی را نیز اشغال می‌کند. یکی از روش‌های مورد استفاده برای عایق کاری صوتی، استفاده از سازه‌های دو لایه است. وبلاگ افزودنی های بتن مخصص در امور ساختمان می توند همواره در پیشروی علم شما کمک خوبی داشته باشد.
عملکرد عایق فنری
البته باید اضافه کرد که در این روش عایق (معمولاً از جنس پشم شیشه، پشم سنگ یا فوم‌های پلی مری) بین دو صفحه فلزی قرار داده شده و دو پلیت فلزی یکدیگر متصل شده‌اند. عایق بین دو صفحه فلزی نقش فنر را بازی می‌کند.
می‌توان به جای ماده عایق، از فنر مکانیکی بین قطعه ها استفاده کرد و بین صفحات تنها فاصله هوای وجود داشته باشد. از خوبی های این روش، کاهش قطر مورد نیاز برای Rw مشخص است. برای مثال برای داشتن 42dB<Rw تنها 75mm سیستم عایق با فنر ساپورت می‌کند. در صورت استفاده از سیستم عایق  فنر تنها ٢% به هزینه کل سازه اضافه می‌شود. جدول زیر، مقدار ضریب کاهش صوت را برای ضخامت‌های مختلف دیوار ساده و سازه دو لایه (بدون عایق ارتجاعی) نشان می‌دهد.
عملکرد عایق فنری
این مطلب را باید گفت که در بیشتر مواقع لازم نیست فنری بین صفحات قرار داد و در صورت استفاده از عایق ارتجاعی، مانند پشم سنگ، پشم شیشه و یا برخی عایق‌های پلیمری، خود عایق عملکرد فنر را بازی می‌کند.باید توجه داشت که گاهی ماده عایق بین سیستم‌های چند وجهی  مانند پل صوتی عمل می‌کند و نه تنها انتقال صوت را کم شدن نمی‌دهد بلکه به انتشار آن نیز کمک می‌کند. این مورد بیشتر وقتی رخ می‌دهد که عایق تماس کامل و صددرصد با صفحات کناری دارند. به همین دلیل، از ساندویچ پنل ها نمی‌توان به عنوان عایق صوتی استفاده کرد.

شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

  • مدیر سایت:علی حسینی

  • تاریخ امروز:

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: